HAKKIMIZDA

Farmagen Klinik Araştırma Merkezi, 2009 yılında kurularak Gaziantep Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde hizmet vermeye başlamıştır. Klinik Merkez her iki yılda bir düzenli olarak Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından denetime ve sertifikasyona tabi tutulmaktadır.

Merkezde Biyoyaralanım ve Biyoeşdeğerlik çalışmaları yürütülmektedir. 2009 yılından bu yana 300’ün üzerinde proje tamamlanmıştır.

Farmagen Klinik Araştırma Merkezi üç katlı olarak yaklaşık 1200 m2 alan üzerine inşa edilmiştir. Toplam 40 yatak kapasiteli iki klinik bulunmaktadır. Dinlenme ve yemek alanları, laboratuvar, arşiv, toplantı salonları, ilaç saklama odası, acil müdahale odası, kan alma, EKG ve muayene odaları merkezin diğer alanlarını oluşturmaktadır.

Farmagen Kinik Araştırma Merkezi’nde Sorumlu Araştırmacı, 2 Yardımcı Araştırmacı, Eczacı, Kalite Güvence Müdürü, 3 Laboratuvar Teknisyeni, 4 Paramedik ve Hemşire, 1 Arşivci/Sekreter ve 3 yardımcı personel görev almaktadır. Merkez personeli düzenli olarak eğitimlere tabi tutulmaktadır.

VİZYON

Yüksek kaliteli ve güvenilir yaklaşımımızla ulusal ve uluslararası düzeyde Biyoyararlanım/Biyoeşdeğerlik çalışmalarının yapıldığı örnek ve tercih edilen bir araştırma merkezi haline gelmek.

MİSYON

İyi klinik uygulamalara ve etik değerlere bağlı, gönüllü haklarına saygılı, gönüllü ve çalışan güvenliğini önemseyen, uluslararası kalite standartlarında Biyoyararlanım/Biyoeşdeğerlik çalışmalarını gerçekleştirmek.

KALİTE POLİTİKASI

Ulusal ve uluslararası kanun, yönetmelik ve düzenlemeler ışığında; çalışmalara katılan gönüllülerin sağlık, gizlilik ve haklarını korumak, çalışan memnuniyeti odaklı ölçme ve iyileştirme yöntemleri ile sürekli eğitimle gelişmeyi destekleyerek yurtiçi ve yurtdışı ilaç sektörüne kaliteli ve verimli hizmet sunmak.